AKTUALNO

10. otvoreno kadetsko i juniorsko prvenstvo Varaždinske županije, Var. Toplice, 29.04. - 01.05.2017 → link www.sah-mladost.hr

Blog - prosinac 2009
nedjelja, prosinac 27, 2009
Ovogodišnji turnir okupio je 29 igračica i igrača, svih životnih dobi, iz svih pet šahovskih klubova Varaždinske županije. Organizacija i uvjeti za igru uobičajno vrlo solidni.
Prva slika prikazuje u prvom planu pobjednika turnira FM Car Tihomira (lijevo), a na stolu broj 2. susreli su se u konačnom plasmanu drugi Matkun Josip i trećeplasirani mladi Vujec Ivan.

Mlada novopečena FIDE majstorica Ivona Purgar bila je četvrta. (na slici desno)

Još nekoliko slika...

Za kraj svim čitateljima ovog šahovskog bloga želim puno zdravlja i ispunjenja osobnih životnih i sportskih ciljeva, te da se iduće godine okupimo u još većem broju.

Poštovani prijatelji,

Kao i prošle godine pozivamo sve klubove, odnosno šahistice i šahiste iz Varaždinske Županije na Božićni turnir koji će se održati u hotelu «Tonimir» u Var. Toplicama u nedjelju 27. prosinca sa početkom u 10:00 sati. Turnir je pojedinačan, tempo igre je 10 minuta i igrati će se 9 kola po švicarskom sistemu. Kotizacija iznosi 20 Kn po igraču, domaćin će počastiti sve natjecatelje kavom i klipićima, svi učesnici dobiti će prigodan poklon, a najbolje plasirani domaći igrač osvaja prijelazni klupski pehar.

Prijave se primaju zaključno do 9:50 sati na dan turnira, a poželjno je da se prijavite i ranije!

Dobro došli!

Uz pozdrav,

Željko Matkun/  098 935 45 16  zeljko.matkun@vz.t-com.hr

sahuvz @ 13:34 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, prosinac 13, 2009
Ovogodišnja sezona open turnira tradicionalno završava A i B turnirom u Zadru, koji je počeo danas, a traje do 19. 12.  Jaki protivnici čekaju ponajboljeg igrača Varaždinske županije FM Orak Ljubomira već od prvog kola, kao i sve sudionike tog igrački kvalitetnog turnira. Link u zaglavlju.
Lokalno nas nadolazeći vikend 19. i 20. 12. čeka završetak kadetske lige Međimurske i Varaždinske županije u kojoj sudjeluje 8 ekipa.
sahuvz @ 19:14 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, prosinac 8, 2009

U Valpovu je od 04.-06. prosinca ŠK „Hrvatska čitaonica“ Valpovo organizirao 12. ženski šahovski turnir „Čarobni prsten“, 6. kadetski turnir „Iovallium“ i 2. juniorski turnir „107“. Natjecanja su se igrala švicarskim sustavom u 7 kola uz tempo 30 min. + 30 sekundi po potezu.

12. „Čarobni prsten“
U konkurenciji 36 igračica prvo mjesto je osvojila WGM Mirjana Medić, a nastupile su i dvije mlade igračice iz Varaždinske županije: Ivona Purgar (ŠŠK Marof, Novi Marof) osvojila je 4,5 bodova i zauzela 8. mjesto; Marta Klemenčić (ŠD Varaždin) osvojila je 4 boda i u skupini igračica s 4 boda od 9.-16. mjesta po dodatnom kriteriju zauzela 16. mjesto.

6. kadetski turnir „Iovallium“
Na kadetskom turniru u konkurenciji 36 kadeta prvo mjesto osvojio je Marko Sokač. Tomislav Gregurić (ŠD Varaždin) osvojio je 5,5 bodova (5 pobjeda, 1 remi i samo jedan poraz) što je bilo dovoljno za diobu 2.-4. mjesta, a po dodatnim kriterijima tek po trećem kriteriju za 4. mjesto.

sahuvz @ 00:02 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, prosinac 5, 2009
Seniorski OPEN turniri Rijeka i Poreč, koji se mogu pratiti na stranicama HŠS-a ovaj vikend završavaju, a link smo stavili na turnir u Valpovu, koji se igra u ženskoj, kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, uz nastup troje mladih iz Varaždinske županije.
sahuvz @ 09:31 |Komentiraj | Komentari: 0